کانون توسعه فرهنگی کودکان

Children Cultural Development Center

گروه همکاران کانون توسعه فرهنگی کودکان، خانم‌ها: منیر همایونی و فرمهر منجزی و آقای امینی برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی و رسیدگی به کتابخانههای خراسان جنوبی، به این داستان سفر کردند.

همانطور که می‌دانیم کانون توسعه فرهنگی کودکان در استان خراسان جنوبی شش کتابخانه دارد. اولین روز سفر، گروه به روستای خنگ رفت. کتابخانۀ روستای خنگ اولین کتابخانۀ کانون توسعه است که در سال ۱۳۸۰ راه اندازی شد. این کتابخانه چند ماهی به علت تغییر کتابدار فعالیت کمی داشت.

خانم همایونی در این سفر یکی از خانم‌های جوان روستا که برای کتابداری معرفی شده بود، دیداری داشتند. خانم زهرا جوان از این پس کتابدار کتابخانۀ خنگ می‌شود.

 

بعد از آن به بچه‌ها خبر دادیم به کتابخانه بیایند. خوشبختانه استقبال بچه‌ها خیلی خوب بود و تعداد زیادی دختر د پسر به کتابخانه آمدند. آنها را به سه گروه تقسیم کردیم.

آقای مهندس امینی کارگاه آشنایی با “انرژی های موجود در طبیعتو چگونگی استفادۀ درست از این انرژی ها” را برای نوجوانان دختر و پسر برگزار کرد.  

خانم همایونی با دختران نوجوان دبیرستانی کارگاه “کتابخوانی و تاثیر ادبیات بر زندگی” را با آنها برگزار کردند و با خواندن کتاب “قصه‌های شیرین سعدی” دربارۀ ادبیات کهن و لزوم آشنایی نوجوانان نوجوانان با ادبیات کهن صحبت کردند.

خانم فرمهر منجزی با کودکان دبستانی کارگاه کتابخوانی و شناخت خویشتن را برگزار کرد.

بعد از گفتن مقدمه ای دربارۀ لزوم کتابخوانی و اینکه چگونه کتاب بخوانند، از آنها خواست، با کمی فکر کردن خودشان را معرفی کنند و روی یک کاغذ دربارۀ خودشان بنویسند. پس از آن کتابی دربارۀ رفتارهای کودکان باهم خواندند و از بچه‌ها خواسته شددربارۀ رفتارهای خودشان آنچه به فکرشان می‌رسد بنویسند.

برگزاری این سه کارگاه با اشتیاق کودکان همراه بود و خوشبختانه بعد از مدتی وقفه دوباره کتابخانۀ روستای خنگ فعال شد.

گروه همکاران کانون توسعه فرهنگی کودکان آن بعد از ظهر با بچه‌ها همراه بودند و بعد از تاریکی هوا با بچه‌ها خداحافظی کردند.  

دسته ها: گزارش

فرستادن دیدگاه


 • تصادفی از گالری ها

  کارگاه گزارش نویسی کارگاه کاردستی خانم افشار کارگاه سفالگری 5omin-panjomin-dore-13 photo_2016-05-14_13-01-19 photo_2016-05-14_13-02-49 کتابخانۀ باباریز اتاق مخزن بچه ها لباس های محلی خود را به ما نشان می دهند بازی های سنتی چشم اندازی از بافت قدیمی روستای بفروئیه چشم انداز
 • تماس با کانون

  کانون توسعه فرهنگی کودکان

  شماره ثبت: ۱۵۳۱۱ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  تلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۷۰۳۵
  فکس: ۰۲۱۸۸۳۴۴۴۶۵

  نشانی پست الکترونیکی: info[at]ccdcir.com

 • کمک به طرح های کانون

  پرداخت از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

  لوگوی زیر را کلیک کنید

  BPMLogo

 • حقوق سایت

  کلیه حقوق این سایت متعلق به کانون توسعه فرهنگی کودکان به شماره ثبت 15311 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع یا پیوند به سایت مجاز است.

  این وب سایت در پایگاه ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.