کانون توسعه فرهنگی کودکان

Children Cultural Development Center

روستای آبادان از توابع شهرستان ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان است. کانون توسعه فرهنگی کودکان در سال ۱۳۸۷ به درخواست اهالی و شورای روستا ، کتابخانه ای با حدود ۲۰۰۰ جلد کتاب در این روستا راه اندازی کرد.
در این کتابخانه هم همچون کتابخانه های دیگر فعالیت های مختلفی از جمله برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه:خواندن گروهی، آشنایی با کتاب های مرجع، بهداشت، رفتار با کودکان و نوجوانان، رفتار بدون خشونت برای والدین و نوجوانان، خاطره نویسی، محیط زیست و…اجرا می شد.
کتابدار کتابخانه در این مدت در دوره های مختلف آموزشی شرکت کرد و آموزش هایی را که دیده بود در کتابخانه اجرا می کرد.
محل کتابخانه در ابتدا استیجاری بود. به دلیل کمبود فضای مسکونی در روستا و دوبار جابه جایی کتابخانه ، هیئت مدیره کانون تصمیم گرفت در این محل ساختمانی برای کتابخانه بسازد.
با همت همراهان کانون و یاری شورای روستا و دهیاری این تصمیم محقق شد.
شورای روستا برای ساخت کتابخانه زمینی به کانون اهدا کرد. مراحل ساخت کتابخانه از سال گذشته(۱۳۹۴)آغاز شد. کلیه هزینه های ساخت کتابخانه را یاران و همراهان کانون توسعه، تامین کردند.
ساختمان کتابخانه در روز ۲۷مهرماه ۱۳۹۵ افتتاح شد .در این مراسم مسئولان محلی، فرماندار،بخشدار،شهردار، مولوی شیخ ظفر احمد و خانواده ها و افراد محلی ، دانش آموزان و همکاران کانون توسعه فرهنگی کودکان حضور داشتند.
در ابتدای مراسم خانم منیر همایونی مدیر اجرایی کانون توسعه فرهنگی کودکان درباره اهداف کانون ، تاثیر کتابخانه در روستا و مشکلاتی که مردم روستا و مخصوصاً مشکلات مدارس در روستا صحبت کردند و از مسئولان خواستند به این مشکلات رسیدگی کنند.
در ادامه آقای دکتر فرزانه فر از اعضای هئیت مدیره کانون در باره فعالیت ها ی کانون و تلاش تک تک افراد گفتند. بعد از آن آقای داوودی فرماندار شهرستان ایرانشهر و آقای امینی فر شهردار ایرانشهر صحبت کردند.
بعد از صحبت ها و پذیرایی همه مهمان ها به مدرسه روستا رفتند تا از تعمیراتی که در مدرسه انجام شده بود دیدن کنند.
لازم به ذکر است که به دلیل مشکلاتی که در مدرسه روستا وجود داشت، کانون توسعه با جمع آوری کمک مالی مدرسه را بازسازی کردند.
روستای آبادان در حال حاضر ۳۰۸۸نفر جمعیت دارد. تعداد دانش آموزان این روستا ۷۰۰نفر است.
کتابخانه روستای آبادان در حال حاضر دارای اتاق مخزن، اتاق دیداری -شنیداری، اتاق بازی و اتاق مطالعه است.
کتابخانه هم اکنون بیش از ۴۰۰۰جلد کتاب ، وسایل کمک آموزشی و اسباب بازی و تعدادی فیلم آموزشی و فیلم های سینمایی است.
این کتابخانه هم اکنون حدود ۶۰۰ نفر عضو دارد.
روز بعد از افتتاح کتابخانه خانم ها منیر همایونی و فرمهر منجزی کارگاه های مختلفی برای دختران و پسران راهنمایی برگزار کردند.

 

 

photo_2016-10-22_12-25-33 photo_2016-10-22_14-33-30 photo_2016-10-22_14-34-07 photo_2016-10-22_14-34-11 photo_2016-10-22_14-34-14

 

دسته ها: اخبار, گزارش

فرستادن دیدگاه


 • تصادفی از گالری ها

  khong-scan0014-copy khorasan-khorassan-1386-2-082-p kolanganeh-CIMG1855 5omin-panjomin-dore-09 photo_2016-05-14_13-00-57 photo_2016-05-14_13-01-54 photo_2016-05-14_13-02-03 نزدیک کتابخانه، آن بالا! خانم سامی نیا و خانم مدرسی در حال تزئین کتابخانه برای افتتاح اعضای کتابخانۀ روستای بفروئیه گفت و گوی آقای یوسفی و خانم همایونی با اعضای کتابخانه، در حیاط مراسم افتتاح کتابخانه
 • تماس با کانون

  کانون توسعه فرهنگی کودکان

  شماره ثبت: ۱۵۳۱۱ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  تلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۷۰۳۵
  فکس: ۰۲۱۸۸۳۴۴۴۶۵

  نشانی پست الکترونیکی: info[at]ccdcir.com

 • کمک به طرح های کانون

  پرداخت از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

  لوگوی زیر را کلیک کنید

  BPMLogo

 • حقوق سایت

  کلیه حقوق این سایت متعلق به کانون توسعه فرهنگی کودکان به شماره ثبت 15311 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع یا پیوند به سایت مجاز است.

  این وب سایت در پایگاه ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.