کانون توسعه فرهنگی کودکان

Children Cultural Development Center

کتابخانه‌های کانون توسعه فرهنگی کودکان در روستاها فعالیت می‌کنند. این کتابخانه‌ها مراکزی فرهنگی هستند. محلی برای انجام فعالیت‌های مختلف. خانه‌ای انباشته از کتاب و شادی و انرژی. در کتابخانه‌های کانون توسعه فرهنگی کودکان، سکوت و رخوت جایی ندارد.


کتابخانه‌های روستایی محلی هستند برای کتاب خوانی دسته جمعی و انجام فعالیت‌هایی با استفاده از کتاب‌ها. اجرای نمایش، ساخت کاردستی و نقاشی با برداشت از کتاب‌های خوانده شده. گفت وگو دربارۀ کتاب، جمع خوانی و انجامِ کارهای مشارکتی. در گروه‌های کتابخوانی دسته جمعی، کودکان و نوجوانان علاوه بر اینکه در جمع نشستن و احترام به یکدیگر را تمرین می‌کنند، قدرت بیان خود را نیز می‌آزمایند. اعتماد به نفس پیدا می‌کنند و بدون اینکه صدایشان را بلند کنند از آنچه می‌دانند درست است، دفاع می کنند. هم چنین نظر دیگران را می شنوند، به آنچه می‌شنوند فکر می کنند و نظر درست‌تر را می پذیرند.وقتی در گروه‌های کتابخوانی، کودکان و نوجوانان می‌خواهند کتابی را که خوانده‌اند معرفی کنند، به ناچار یادداشت برداشتن از قسمت‌هایی که می‌خواهند درباره‌اش صحبت کنند را یاد می‌گیرند و تمرین نوشتن می‌کنند.

در کتابخانه‌های کانون توسعه فرهنگی کودکان، امکانات دیگری نیز در اختیار کودکان است. کودک و نوجوان نیازهای متنوعی دارند. کتاب خواندن و یادداشت برداشتن و گفت وگو، تنها نیازهای آن‌ها نیست.

کودک در بازی، همکاری و پذیرش دیگری را یاد می‌گیرد. هنگام بازی از دست‌ها و فکرش کمک می‌گیرد. مهارت های چندگانه‌ای می‌آموزد. احساساتش را نشان می‌دهد. با احساسات دیگران روبه رو می‌شود. هنگام بازی، کودک زندگی می‌کند. زندگی و آنچه در آن هست را تمرین می‌کند.

 

بخش دیداری_ شنیداری کتابخانه‌های روستایی، قسمت دوست داشتنی کتابخانه است. در اتاق دیداری-شنیداری کودکان و نوجوانان فیلم‌های سینمایی و آموزشی می‌بینند، ساعاتی را از بودن باهم لذت می‌برند. دربارۀ فیلم و شخصیت‌های آن صحبت می‌کنند. با دنیای دیگری آشنا می‌شوند. مهارت گوش کردن و دیدن را به دست می‌آورند.   


فرستادن دیدگاه


 • تصادفی از گالری ها

  کتابخانه روستای گلین چشم انداز کارگاه سفالگری kolanganeh-CIMG1855 photo_2016-05-07_11-10-58 photo_2016-05-07_11-11-07 photo_2016-05-07_12-10-24 photo_2016-05-14_13-02-45 خانم سامی نیا و خانم مدرسی در حال تزئین کتابخانه برای افتتاح اعضای کتابخانۀ روستای بفروئیه اعضای گروه محیط زیست ساختن فضای سبز را آغاز می کنند تنها تفرجگاه طبیعی روستای آبادان
 • تماس با کانون

  کانون توسعه فرهنگی کودکان

  شماره ثبت: ۱۵۳۱۱ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  تلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۷۰۳۵
  فکس: ۰۲۱۸۸۳۴۴۴۶۵

  نشانی پست الکترونیکی: info[at]ccdcir.com

 • کمک به طرح های کانون

  پرداخت از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

  لوگوی زیر را کلیک کنید

  BPMLogo

 • حقوق سایت

  کلیه حقوق این سایت متعلق به کانون توسعه فرهنگی کودکان به شماره ثبت 15311 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع یا پیوند به سایت مجاز است.

  این وب سایت در پایگاه ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.