کانون توسعه فرهنگی کودکان

Children Cultural Development Center

 

روز چهارشنبه ۱۳ آبان ماه گروه محیط‌زیست «دهکدۀسبز» در کتابخانه روستای اجوارکلا جلسۀ کتابخوانی داشت. در این گروه افراد زیر شرکت داشتند:

زهرا(سارا) دریاباری، کوثرصادقی، زینب باقری، زینب صدیقی، آیدا میرآقازاده، سحر متحدی، فاطمه رضایی، زهرا طالبی، نیلوفر عباسی، زهره اسحاقی، محسن عباسی، سعید علوی، نیما قاسمی، علیرضا مهدوی، رضوان رمضان زاده و فرمهر منجزی.

ابتدا دربارۀ فعالیت های گذشته گروه تاکنون، صحبت شد. بعد قرار شد هرماه دونفر از اعضاء مسئول هماهنگی و ارتباط باشند، این ماه سارا دریاباری و سعید علوی مسئولیت این کار را قبول کردند.                                                                                                                                      

بعد ار آن کتاب «آب و صرفه جویی» گردآوری و ترجمۀ محمدهواتی از سری کتاب‌های بچه های محیط‌زیست از انتشارات فنی، خوانده شد.

در این کتاب دربارۀ نشت آب، اندازه‌گیری مقدار آب نشتی از یک شیر در یک شبانه روز؛ زباله‌هایی که کنار دریا می‌ریزند، محاسبۀ میزان آب مصرفی هنگام مسواک زدن، ظرف شستن، دوش گرفتن، شستن حیاط، توالت رفتن(سیفون کشیدن) و… را می‌بینیم. 

هم‌چنین روش‌های صرفه جویی هنگام هریک از این کارها. بچه‌ها کتاب را قسمت به قسمت خواندند و دربارۀ آن صحبت کردند.

قرار است هرهفته با هم کتابی با موضوع محیط‌زیست بخوانند. طرح‌ها و ایده‌یشان را دربارۀ چگونگی حفظ محیط‌زیست، اعم از جمع‌آوری زباله، آموزش به کوچک‌ترها، صرفه جویی در مصرف هر یک از انرژی‌ها و هرچه در ارتباط با محیط‌زیست است با هم در میان بگذارند. در ضمن گروه دهکدۀ سبز در تلگرام تشکیل دادیم که خبرها و آموزش‌های لازم را با هم به اشتراک بگذاریم.

فرمهر منجزی

 

 

20151104_161436

20151104_160724

 

 

 

 

فرستادن دیدگاه


 • تصادفی از گالری ها

  کتابخانه روستای گلین چشم انداز کارگاه سفالگری kolanganeh-CIMG1855 photo_2016-05-07_11-10-58 photo_2016-05-07_11-11-07 photo_2016-05-07_12-10-24 photo_2016-05-14_13-02-45 خانم سامی نیا و خانم مدرسی در حال تزئین کتابخانه برای افتتاح اعضای کتابخانۀ روستای بفروئیه اعضای گروه محیط زیست ساختن فضای سبز را آغاز می کنند تنها تفرجگاه طبیعی روستای آبادان
 • تماس با کانون

  کانون توسعه فرهنگی کودکان

  شماره ثبت: ۱۵۳۱۱ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  تلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۷۰۳۵
  فکس: ۰۲۱۸۸۳۴۴۴۶۵

  نشانی پست الکترونیکی: info[at]ccdcir.com

 • کمک به طرح های کانون

  پرداخت از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

  لوگوی زیر را کلیک کنید

  BPMLogo

 • حقوق سایت

  کلیه حقوق این سایت متعلق به کانون توسعه فرهنگی کودکان به شماره ثبت 15311 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع یا پیوند به سایت مجاز است.

  این وب سایت در پایگاه ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.