کانون توسعه فرهنگی کودکان

Children Cultural Development Center

شروع سال تحصیلی همیشه همراه با جنب‌و‌جوش است چه برای دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان چه برای مدیران، معلمان و کارکنان مدارس و چه برای گروه آموزشیاری کانون توسعه فرهنگی کودکان. فعالیت‌های گروه اموزشیاری در طول سال شامل چند مرحله است:                          مرحله اول تماس با آموزشیاران، از اواخر مردادماه قبل از شروع  سال تحصیلی اعضاء گروه با آموزشیاران محترم تماس می‌گیرند تا از پرداخت مبلغ مورد تعهد ایشان مطمئن شوند. گاهی اتفاق می‌افتد که آموزشیاری به دلایل مختلف مایل به ادامه کمک نیست و باید برای دانش‌آموزانِ تحت پوشش کمک هزینه تحصیلی آموزشیار دیگری در نظر گرفته شود که لازمۀ آن تماس با دوستان برای جایگزینی است. پس از آن دریافت فرم آموزشیاری که توسط آموزشیاران عزیز پُر می‌شود و وصول فیش بانکی یا کُد رهگیری بانک.                                                                                   مرحله دوم حدوداً یک تا دو هفته بعد از شروع مدارس با مدیران مدارس در روستاها تماس می‌گیریم تا هرچه زودتر کپی برگه ثبت نام و اشتغال به تحصیل دانش‌آموزان تحت پوشش را که نام آنان در فهرست سال قبل موجود است برای ما ارسال کنند. گاهی این انتظار تا اواخر آبان‌ماه هم طول می‌کشد. پس از دریافت برگه‌ها از مدارس مختلف نام دانش‌آموزان با فهرست سال قبل تطبیق داده می شود. دانش‌آموزانی که سال یا سال‌های پیش کمک هزینه دریافت می‌کرده‌اند همچنان تحت پوشش باقی ‌می‌مانند. معمولاً تعداد زیادی دانش‌آموزان جدید هرساله به فهرست ارسالی از مدارس اضافه می‌شود که در این صورت چنانچه آموزشیارانی داشته باشم که تعهد پرداخت کمک هزینه تحصیلی کرده باشند برای تعدادی از این دانش‌آموزان پرونده جدید تشکیل می‌شود و به فهرست دریافت کنندگان کمک اضافه می‌شوند.

مرحله سوم تشکیل پرونده برای هرآموزشیار و دانش‌آموز است که کلیه مدارک مربوط به دانش‌آموز اعم از گواهی اشتغال به تحصیل،کارنامه‌ها، مدارک شخصی او و فرم تعهد آموزشیار عزیز و فیش‌های بانکی همه در پرونده مربوط جمع‌آوری می‌شود.                                                     کمک هزینه‌ها در دو نوبت در شروع سال تحصیلی برای تهیه لوازم درسی، خرید وسایل شخصی برای آماده شدن حضور در مدرسه و در پایان سال برای خرید مجدد وسایل مورد نیاز دانش‌آموزان با تهیه فهرست‌های جداگانه اسامی آنان برای مدیران مدارس از طریق بانک ارسال می‌شود. اعلام وصول و فهرست پرداخت‌ها به دانش‌آموزان با امضاء و اثرانگشت آنان بعداً از مدارس به دفتر کانون ارسال می‎شود.

مرحله چهارم تهیه فهرست آموزشیاران، تهیه فهرست دانش‌آموزان فارغ التحصیل و نگهداری پرونده‌های آموزشیاری در یک بایگانی منظم و پاسخ‌گوی مراجعه کنندگان از دیگر وظایف گروه ما است.

 

عملکرد سال تحصیلی ۹۵-۹۴

تعداد آموزشیاران ۱۳۹ نفر
تعداد دانش‌آموزان ۱۷۴ نفر
مبلغ پرداختی کمک هزینه ۱۶/۶۸۰/۰۰۰میلیون تومان

 

اضافه برآن مبلغ ۷/۹۰۰/۰۰۰ میلیون تومان (هفت میلیون و نهصد هزار تومان)دریافت کمک از طرف دیگر یاران و همراهان عزیز کانون توسعه برای خرید ملزومات و مایحتاج دانش‌آموزان در شروع سال تحصیلی بوده است.

 

روستای آبادان-سیستان و بلوچستان ۲۰۰ دانش آموز ۳/۰۰۰/۰۰۰ ریال
فهرج- کرمان ۶۰ دانش آموز ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال
دارالشفاء- بیرجند- خراسان جنوبی ۵۰دانش آموز ۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال
آسو-خراسان جنوبی ۵۵ دانش آموز ۴/۰۰۰/۰۰۰ ریال
سرایان- فردوس-خراسان جنوبی ۱۰۰ دانش آموز ۱۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال
عشایر استان خراسان جنوبی ۱۰۰ دانش آموزان ۱۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال
جمع کل ۵۶۵ دانش آموز ۷۹/۰۰۰/۰۰۰ ریال

 

خواست قلبی و تلاش ما این است که بتوانیم برای تمامی دانش‌آموزانی که نیازمند دریافت کمک هزینه تحصیلی هستند آموزشیار پیدا کنیم و هرچه بیشتر امکان حضور این کودکان عزیز در مدرسه را فراهم آوریم.

به امید حمایت و پشتیبانی‌های شما در یاری‌رساندن به شکوفایی این استعدادهای نهفته در روستاهای محروم هستیم.

مبلغ کمک هزینه تحصیلی در سال ۹۶-۹۵ برای هر دانش‌آموز یکصد و چهل هزار تومان(۱۴۰/۰۰۰) می‌باشد.

گروه آموزشیاری

 

دسته ها: آموزشیاری

فرستادن دیدگاه


 • تصادفی از گالری ها

  زورخانه روستای حاجی آباد 5omin-panjomin-dore-13 photo_2016-05-07_11-10-52 photo_2016-05-10_10-31-06 photo_2016-05-14_13-01-28 photo_2016-05-14_13-01-39 فضای سبزی که اعضای کتابخانه در حیاط آن ساخته اند افتتاح آزمایشگاه دبستان شهید منجم آثار کودکان اعضای گروه محیط زیست ساختن فضای سبز را آغاز می کنند تنها تفرجگاه طبیعی روستای آبادان چشم انداز
 • تماس با کانون

  کانون توسعه فرهنگی کودکان

  شماره ثبت: ۱۵۳۱۱ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  تلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۷۰۳۵
  فکس: ۰۲۱۸۸۳۴۴۴۶۵

  نشانی پست الکترونیکی: info[at]ccdcir.com

 • کمک به طرح های کانون

  پرداخت از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

  لوگوی زیر را کلیک کنید

  BPMLogo

 • حقوق سایت

  کلیه حقوق این سایت متعلق به کانون توسعه فرهنگی کودکان به شماره ثبت 15311 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع یا پیوند به سایت مجاز است.

  این وب سایت در پایگاه ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.