کانون توسعه فرهنگی کودکان

Children Cultural Development Center

کارگاه یک روزۀ مهارت خواندن و نوشتن و آشنایی با مقدمات آن زیر عنوان “چرا باید خواند،چرا باید نوشت” در روزهای ۲۳و۲۴ دی ماه در محل کتابخانه اجوارکلا ی آمل برگزار شد.در این کارگاه ۱۳نفر از دانش آموزان دو دورۀ تحصیلی دبستان و راهنمایی شرکت داشتند و ضمن آشنایی با شیوه های  مطالعه و نقش خواندن و نوشتن در زندگی فردی و اجتماعی خود، به تجربه عملی پرداختند.

در این کارگاه تلاش شد دانش آموزان شرکت کننده پیش ازهرچیز با کاربرد کلمات و واژگان و ضرورت بالا بردن ذخیره واژگان از راه مطالعه آشنا شوند. توضیح داده شد که خواندن در واقع کوششی است برای گشودن دریچه ای تازه به سوی جهانِ نو.

به این ترتیب، از راه مطالعه می توان به کشف  چنین جهانی و لذت بردن از زیبایی های آن رسید و با دیگران به مطالعه، آن ها را نیز در این لذت سهیم و شریک کرد.

DSC04173 DSC04166

در ادامه کارگاه از دانش آموزان خواسته شد با کمک گرفتن از دانسته های شان متنی را به دلخواه روی کاغذ بنویسند و در اختیار مربی قرار دهند. نتیجه کار،جالب توجه بود و نشان داد کودکان تا چه میزان مستعد و آماده برای کشف جهان پیرامون شان از راه مطالعه و کمک گرفتن از واژگان هستند.

 •   رضا خاکی نژاد          
دسته ها: گزارش

۲ دیدگاه so far.

 1. آموزش php گفت:

  سایتتون فوق العادست.واقعا بی نظیرید.خیلی از مطالبتون استفاده می کنم و لازمه یه تشکر ویژه داشته باشم.

فرستادن دیدگاه


 • تصادفی از گالری ها

  کارگاه گزارش نویسی فرمهرمنجزی با اعضای کتابخانه khong-kardanesh-2 photo_2016-05-07_11-11-49 photo_2016-05-07_12-10-30 photo_2016-05-14_13-01-44 photo_2016-05-14_13-03-00 فضای سبزی که اعضای کتابخانه در حیاط آن ساخته اند بازی های سنتی کتابخانه، کتابدار و اعضا کارگاه سفالگری کتابخانۀ روستای آبادان
 • تماس با کانون

  کانون توسعه فرهنگی کودکان

  شماره ثبت: ۱۵۳۱۱ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  تلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۷۰۳۵
  فکس: ۰۲۱۸۸۳۴۴۴۶۵

  نشانی پست الکترونیکی: info[at]ccdcir.com

 • کمک به طرح های کانون

  پرداخت از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

  لوگوی زیر را کلیک کنید

  BPMLogo

 • حقوق سایت

  کلیه حقوق این سایت متعلق به کانون توسعه فرهنگی کودکان به شماره ثبت 15311 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع یا پیوند به سایت مجاز است.

  این وب سایت در پایگاه ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.