کانون توسعه فرهنگی کودکان

Children Cultural Development Center

ghaedrahmati

با سلام به همۀ دوستان خوبم در کانون توسعۀ فرهنگی کودکان

و با عرض تبریک به مناسبت ده ساله شدن این کانون دوست داشتنی.

گفته بودید خاطره…. همۀ لحظاتش خاطره است و مطلب زیاد، اما از همه جالب تر آرزوی خودم . چند سال پیش بود که روی پله ها توی حیاط نشسته بودم و بچه ها را در حال بازی در روستا تماشا می کردم، با حسرت پیش خود گفتم خدایا چی می شد محلی برای پرورش روح و ذهن این بچه ها بود تا از این بی برنامگی نجات پیدا کنند و از وقتشان بیشترین استفاده را ببرند.

خدا… و فقط خداست که دعای بندگانش را می شنود و آن را اجابت می کند.

شاید باور نکنید، ولی حالا بعد از این همه سال این فکر به ذهن من خطور کرد.

راستی تو چه راحت به آرزویت رسیدی و رسیدن به این آرزوی بزرگ اول به لطف خدا و دوم به برکت وجود عده ای انسان فرشته صفت محقق شد که محور کارشان نوع دوستی، ایثار،تلاش ، عشق و زیبایی شناسی و زیبا دوستی است و این گروه کسانی نیستند جز عزیزان ما در کانون توسعه فرهنگی کودکان.

روزگاری فقط خودم را می شناختم و دنیای خویش را دوست داشتم، ولی حالا قلبم جایگاه مهر و محبت  انسان های شریف و دوست داشتنی از تمامی استان های کشورم است و اگر در این باره بیندیشیم، پی می بریم که همۀ ما در پیکرۀ زیبای کشور عزیزمان ایران با گویش ها و فرهنگ های مختلف توسط کانون به هم متصل می شویم و این یعنی سعادت، یعنی …

من خدای بزرگ را سپاسگزارم که مرا در این سعادت شریک کرد.

از زمانیکه با کانون و کتاب و قلم و تفکر آشنا شدم، بیشتر احساس خوشبختی می کنم. امیدوارم همۀ مردم ایران و جهان عضویت در این کانون مهربانی را تجربه کنند.

هر جا که کانون توسعه فرهنگی کودکان قدم گذاشت، تبدیل به باغی زیبا و رویایی شد.

ما همه شاخه هایی از درخت تنومند ده سالۀ کانون هستیم و میوۀ این درخت که به محض کاشتن ثمر می دهد، صلح و دوستی است و از خدای مهربان می خواهم طعم این میوۀ شیرین را به همه کودکان جهان بچشاند…

و من این میوه را زمانی چشیدم که حرف « ر» را با زحمت زیاد، حتی با بادکنک به محمد آموختم و او اکنون شاگرد کلاس اول ابتدایی است و از نعمت یادگیری و در کنار بچه های دیگر بودن لذت می برد.

                                                                                                                                                                                                             اکرم قائد رحمتی ( کتابدار کتابخانۀ روستای کلنگانه)

فرستادن دیدگاه


 • تصادفی از گالری ها

  کارگاه کاردستی khong-scan0014-copy khong-kardanesh-2_0 kolanganeh-CIMG3384 5omin-panjomin-dore-09 photo_2016-05-14_13-02-55 ورود به کتابخانه کارگاه روش های نوین آموزش علوم برای معلمان روستایی خانم خواجوی خدمات فنی کتابخانه را به داوطلبان کتابداری آموزش می دهد خانم همایونی برای بچه ها کتاب می خواند عکس یادگاری دانش آموزان دبستان شهید منجم
 • تماس با کانون

  کانون توسعه فرهنگی کودکان

  شماره ثبت: ۱۵۳۱۱ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  تلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۷۰۳۵
  فکس: ۰۲۱۸۸۳۴۴۴۶۵

  نشانی پست الکترونیکی: info[at]ccdcir.com

 • کمک به طرح های کانون

  پرداخت از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

  لوگوی زیر را کلیک کنید

  BPMLogo

 • حقوق سایت

  کلیه حقوق این سایت متعلق به کانون توسعه فرهنگی کودکان به شماره ثبت 15311 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع یا پیوند به سایت مجاز است.

  این وب سایت در پایگاه ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.