کانون توسعه فرهنگی کودکان

Children Cultural Development Center

ghaedrahmati

با سلام به همۀ دوستان خوبم در کانون توسعۀ فرهنگی کودکان

و با عرض تبریک به مناسبت ده ساله شدن این کانون دوست داشتنی.

گفته بودید خاطره…. همۀ لحظاتش خاطره است و مطلب زیاد، اما از همه جالب تر آرزوی خودم . چند سال پیش بود که روی پله ها توی حیاط نشسته بودم و بچه ها را در حال بازی در روستا تماشا می کردم، با حسرت پیش خود گفتم خدایا چی می شد محلی برای پرورش روح و ذهن این بچه ها بود تا از این بی برنامگی نجات پیدا کنند و از وقتشان بیشترین استفاده را ببرند.

خدا… و فقط خداست که دعای بندگانش را می شنود و آن را اجابت می کند.

شاید باور نکنید، ولی حالا بعد از این همه سال این فکر به ذهن من خطور کرد.

راستی تو چه راحت به آرزویت رسیدی و رسیدن به این آرزوی بزرگ اول به لطف خدا و دوم به برکت وجود عده ای انسان فرشته صفت محقق شد که محور کارشان نوع دوستی، ایثار،تلاش ، عشق و زیبایی شناسی و زیبا دوستی است و این گروه کسانی نیستند جز عزیزان ما در کانون توسعه فرهنگی کودکان.

روزگاری فقط خودم را می شناختم و دنیای خویش را دوست داشتم، ولی حالا قلبم جایگاه مهر و محبت  انسان های شریف و دوست داشتنی از تمامی استان های کشورم است و اگر در این باره بیندیشیم، پی می بریم که همۀ ما در پیکرۀ زیبای کشور عزیزمان ایران با گویش ها و فرهنگ های مختلف توسط کانون به هم متصل می شویم و این یعنی سعادت، یعنی …

من خدای بزرگ را سپاسگزارم که مرا در این سعادت شریک کرد.

از زمانیکه با کانون و کتاب و قلم و تفکر آشنا شدم، بیشتر احساس خوشبختی می کنم. امیدوارم همۀ مردم ایران و جهان عضویت در این کانون مهربانی را تجربه کنند.

هر جا که کانون توسعه فرهنگی کودکان قدم گذاشت، تبدیل به باغی زیبا و رویایی شد.

ما همه شاخه هایی از درخت تنومند ده سالۀ کانون هستیم و میوۀ این درخت که به محض کاشتن ثمر می دهد، صلح و دوستی است و از خدای مهربان می خواهم طعم این میوۀ شیرین را به همه کودکان جهان بچشاند…

و من این میوه را زمانی چشیدم که حرف « ر» را با زحمت زیاد، حتی با بادکنک به محمد آموختم و او اکنون شاگرد کلاس اول ابتدایی است و از نعمت یادگیری و در کنار بچه های دیگر بودن لذت می برد.

                                                                                                                                                                                                             اکرم قائد رحمتی ( کتابدار کتابخانۀ روستای کلنگانه)

فرستادن دیدگاه


 • تصادفی از گالری ها

  نقاشی کودکان چشم انداز خانم دکتر طالقانی درجلسه مشاوره 5omin-panjomin-dore-15 photo_2016-05-10_10-31-03 photo_2016-05-14_13-00-50 photo_2016-05-14_13-01-36 photo_2016-05-14_13-03-26 کتابخانۀ باباریز آثار کودکان خوابگاه دبیرستان پسرانۀ روستای آفریز مراسم افتتاح کتابخانه
 • تماس با کانون

  کانون توسعه فرهنگی کودکان

  شماره ثبت: ۱۵۳۱۱ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  تلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۷۰۳۵
  فکس: ۰۲۱۸۸۳۴۴۴۶۵

  نشانی پست الکترونیکی: info[at]ccdcir.com

 • کمک به طرح های کانون

  پرداخت از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

  لوگوی زیر را کلیک کنید

  BPMLogo

 • حقوق سایت

  کلیه حقوق این سایت متعلق به کانون توسعه فرهنگی کودکان به شماره ثبت 15311 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع یا پیوند به سایت مجاز است.

  این وب سایت در پایگاه ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.