موفقیت تحصیلی

movafaghiat

موفقیت تحصیلی، نویسنده:دکترشکوفه موسوی، تهران:نشرقطره 1386.  136ص.

خلاصه: این کتاب دربارۀ رفع اضطراب دانش آموزان، محیط درس خواندن، میزان اهمیت دادن به موفقیت تحصیلی ونقش والدین، محیط و امکانات در موفقیت تحصیلی آنان است.

مخاطب: دانش آموزان دورۀ راهنمایی و دبیرستان

تجربۀ دوکتابدار از خواندن این کتاب درجمع گروهی از مخاطبان:

·         عصمت برزگر، کتابدار روستای بفروئیه، استان یزد

شرح جلسۀ کتابخوانی و فعالیت‌های مرتبط با آن: یک روز عصر که دختران پیش دانشگاهی برای امانت گرفتن کتاب به کتابخانه آمده بودند، یکی از آن‌ها این کتاب را انتخاب کرد. یکی از دوستانش پیشنهاد کرد که کتاب را با هم بخوانند. بنابراین نشستند و کتاب را گروهی خواندند.

نتیجۀ ارزیابی: زبان و بیان کتاب قابل فهم بود و بچه‌ها دربارۀ رفع اضطراب چیزهای زیادی از آن یاد گرفتند.

·         زهرا رکن آبادی، کتابدار روستای فهرج، استان کرمان

خلاصه:برای موفقیت تحصیلی عواملی وجود دارند، ازجمله نقش والدین وضریب هوشی خود دانش آموز، محیط زندگی و امکاناتی که دراختیاردارد.

مخاطب: دانش آموزان دورۀ راهنمایی ودبیرستان

پیام کتاب: تمام دانش آموزان درصورتی که تلاش و کوشش کنند و مسئولیت پذیرباشند، می‌توانند درتحصیل موفق شوند.

شرح جلسۀ کتابخوانی وفعالیت‌های مرتبط با آن: دراین جلسه، بچه‌هایی که در تحصیل موفقیت کمتری دارند و بچه‌هایی که بیشتر موفق هستند، شرکت کردند و هریک دلایل موفقیت یا عدم موفقیت خود را بادیگران درمیان گذاشت. بچه‌های موفق خانواده، کتابخانه، معلمان و دوستان خود را عامل موفقیتشان می‌دانستند و بچه‌هایی که کمتر موفق بودند نیز برتأثیر خانواده و معلمان تأکید کردند.

نتیجۀ ارزیابی: کشش کتاب خیلی خوب و زبان و بیان آن ساده و قابل فهم بود. پیام کتاب که با تحصیل و نقش والدین ارتباط داشت، متناسب با مخاطب بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

درجست و جوی دلتورا

درجست و جوی دلتورا، جلد1، جنگل‌های سکوت، نوشته: امیلی رودا، ترجمه: محبوبه نجف خانی، تهران: انتشارات قدیانی 1382، 168ص. خلاصۀ کتاب: لیف شانزده ساله ‌می‌پذیرد وعده ای را که پدرش قبل از تولد اوبه مردمش داده بوده است، به انجام برساند. او به جست و جوی هفت گوهر جادویی دلتورا […]

کمک به طرح های کانون