مثل ماه

mesle mah

داریوش صادقی، فاطمه ندافی، تصویرگر:مریم ابطحی، تهران:کتاب نیستان، 1384، 16 صفحه، خشتی

خلاصۀ کتاب: مینا دنبال اشیائی می گردد که مثل ماه هلالی باشند.

شرح جلسۀ کتابخوانی و فعالیت های مرتبط با آن: کتابدار این کتاب را برای کلاس تقویتی خواندن کلاس دومی ها انتخاب کرد. هرکدام از بچه ها یک صفحه از کتاب را خواندند و در پایان مشغول پیدا کردن اشیاءهلالی در اطراف خود شدند. البته بیشتر بچه های این کلاس در خواندن بسیار ضعیف بودند و خواندن این کتاب آنها را به خواندن بهتر امیدوار کرد. با توجه به این که اول سال تحصیلی بود و بچه ها بعد از سه ماه می خواستند خواندن را از سر بگیرند، رنگ ها و تصاویر و جملات کوتاه به راحتی توجه آنها را جلب کرد و برایشان کشش داشت.

نتیجۀ ارزیابی: زبان و بیان کتاب روان، ساده، کوتاه و رساست. به نظر من کتاب دنبال پیام خاصی نیست، ولی برای تقویت توجه و دقت بچه ها و روان خوانی آنها بسیار مؤثر است. اگر در رنگ آمیزی کتاب و سادگی آن بیشتر دقت می شد، کتاب جالب تر می شد. مثل ماه کتابی آموزشی است که با حروف محدود نوشته شده است. برای پایان سال تحصیلی کلاس اولی ها و اول سال تحصیلی کلاس دومی ها و همچنین روان خوانی دانش آموزان مبتلا به اختلال خواندن بسیار مناسب است.
بهار حاجی میرزایی، کتابخانۀ روستای باباریز، استان کردستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

قارچ‌ها

قارچ‌ها، مترجم:ایرج مافی، تهران:امیرکبیر 1373، 38ص.تصویری  شرح جلسۀ کتابخوانی و فعالیت‌های مرتبط با آن: درجلسۀ کتابخوانی جمعی این کتاب را ارائه کردیم که با نقاشی دربارۀ مطالب کتاب دنبال شد. بچه‌ها اطلاعاتی مفید به دست آوردند، زیرا دراین ماه، دراطراف روستای ما قارچ‌های مختلفی رشد می‌کند و لازم است بچه‌ها […]

کمک به طرح های کانون