کانون توسعه فرهنگی کودکان

Children Cultural Development Center

شانزدهمین جلسه کارگروه حمایتی- هماهنگی روز ۱۴ مهر ماه در محل مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تشکیل شد.
دستور جلسه بررسی پدیدۀ ازدواج اجباری و زود هنگام و ارزیابی وضعیت آموزش پیش از دبستان بود.
نمایندگان سازمان‌های بهزیستی و آموزش و پرورش در مورد ارزیابی وضعیت آموزش پیش از دبستان صحبت کردند و سایر شرکت کنندگان هم در این باره نظراتشان را مطرح کردند. قرار شد برای اجرایی و عملی کردن راهکارهای بهبود وضعیت آموزش پیش از دبستان با توجه به اهمیت ویژۀ آن در سال‌های یادگیری، تا ۶ سالگی و امکانات آموزشی و تربیت مربی به صورت نمونه در یک منطقه ایجاد شود.
در بحث پدیده ازدواج اجباری دختران هم با توجه به موارد مطرح شده از طرف حاضران و آسیب شناسی این پدیده که اهم آن به خطر افتادن سلامت دختران، فرزندآوری زودرس و عدم آشنایی مادر و فرزند پروری درست، دور ماندن از تحصیل، عدم سازگاری و وقوع طلاق و . . . است. پیشنهاد شد برای روشن شدن ذهن جامعه دربارۀ این آسیب‌ها و چاره جویی و یافتن راه‌هایی برای بالا بردن سن ازدواج بررسی وضعیت فرهنگی مناطق مختلف و سنت‌های رایج بین اقوام و وضعیت اقتصادی آنها همایش دو روزه ای برگزار شود..
منیر همایونی، مدیر اجرایی کانون توسعۀ فرهنگی کودکان عضو کارگروه حمایتی- هماهنگی است.

 

فرستادن دیدگاه


 • تصادفی از گالری ها

  فرمهرمنجزی با اعضای کتابخانه کارگاه سفالگری کتابخانه روستای حاجی آباد khorasan-khorassan-1386-006 tarvij-e-elm-03 MetroMapEnlarged photo_2016-05-07_12-10-30 photo_2016-05-14_13-01-52 معصومه محمدپور، کتابدار، با اعضای کانون خانه روستایی دانش آموزان دبیرستان پسرانه روستای آفریز کتابخانه، کتابدار و اعضا
 • تماس با کانون

  کانون توسعه فرهنگی کودکان

  شماره ثبت: ۱۵۳۱۱ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  تلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۷۰۳۵
  فکس: ۰۲۱۸۸۳۴۴۴۶۵

  نشانی پست الکترونیکی: info[at]ccdcir.com

 • کمک به طرح های کانون

  پرداخت از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

  لوگوی زیر را کلیک کنید

  BPMLogo

 • حقوق سایت

  کلیه حقوق این سایت متعلق به کانون توسعه فرهنگی کودکان به شماره ثبت 15311 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع یا پیوند به سایت مجاز است.

  این وب سایت در پایگاه ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.