کانون توسعه فرهنگی کودکان

Children Cultural Development Center

شانزدهمین جلسه کارگروه حمایتی- هماهنگی روز ۱۴ مهر ماه در محل مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تشکیل شد.
دستور جلسه بررسی پدیدۀ ازدواج اجباری و زود هنگام و ارزیابی وضعیت آموزش پیش از دبستان بود.
نمایندگان سازمان‌های بهزیستی و آموزش و پرورش در مورد ارزیابی وضعیت آموزش پیش از دبستان صحبت کردند و سایر شرکت کنندگان هم در این باره نظراتشان را مطرح کردند. قرار شد برای اجرایی و عملی کردن راهکارهای بهبود وضعیت آموزش پیش از دبستان با توجه به اهمیت ویژۀ آن در سال‌های یادگیری، تا ۶ سالگی و امکانات آموزشی و تربیت مربی به صورت نمونه در یک منطقه ایجاد شود.
در بحث پدیده ازدواج اجباری دختران هم با توجه به موارد مطرح شده از طرف حاضران و آسیب شناسی این پدیده که اهم آن به خطر افتادن سلامت دختران، فرزندآوری زودرس و عدم آشنایی مادر و فرزند پروری درست، دور ماندن از تحصیل، عدم سازگاری و وقوع طلاق و . . . است. پیشنهاد شد برای روشن شدن ذهن جامعه دربارۀ این آسیب‌ها و چاره جویی و یافتن راه‌هایی برای بالا بردن سن ازدواج بررسی وضعیت فرهنگی مناطق مختلف و سنت‌های رایج بین اقوام و وضعیت اقتصادی آنها همایش دو روزه ای برگزار شود..
منیر همایونی، مدیر اجرایی کانون توسعۀ فرهنگی کودکان عضو کارگروه حمایتی- هماهنگی است.

 

فرستادن دیدگاه


 • تصادفی از گالری ها

  زورخانه روستای حاجی آباد 5omin-panjomin-dore-13 photo_2016-05-07_11-10-52 photo_2016-05-10_10-31-06 photo_2016-05-14_13-01-28 photo_2016-05-14_13-01-39 فضای سبزی که اعضای کتابخانه در حیاط آن ساخته اند افتتاح آزمایشگاه دبستان شهید منجم آثار کودکان اعضای گروه محیط زیست ساختن فضای سبز را آغاز می کنند تنها تفرجگاه طبیعی روستای آبادان چشم انداز
 • تماس با کانون

  کانون توسعه فرهنگی کودکان

  شماره ثبت: ۱۵۳۱۱ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  تلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۷۰۳۵
  فکس: ۰۲۱۸۸۳۴۴۴۶۵

  نشانی پست الکترونیکی: info[at]ccdcir.com

 • کمک به طرح های کانون

  پرداخت از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

  لوگوی زیر را کلیک کنید

  BPMLogo

 • حقوق سایت

  کلیه حقوق این سایت متعلق به کانون توسعه فرهنگی کودکان به شماره ثبت 15311 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع یا پیوند به سایت مجاز است.

  این وب سایت در پایگاه ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.