کانون توسعه فرهنگی کودکان

Children Cultural Development Center

شانزدهمین جلسه کارگروه حمایتی- هماهنگی روز ۱۴ مهر ماه در محل مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تشکیل شد.
دستور جلسه بررسی پدیدۀ ازدواج اجباری و زود هنگام و ارزیابی وضعیت آموزش پیش از دبستان بود.
نمایندگان سازمان‌های بهزیستی و آموزش و پرورش در مورد ارزیابی وضعیت آموزش پیش از دبستان صحبت کردند و سایر شرکت کنندگان هم در این باره نظراتشان را مطرح کردند. قرار شد برای اجرایی و عملی کردن راهکارهای بهبود وضعیت آموزش پیش از دبستان با توجه به اهمیت ویژۀ آن در سال‌های یادگیری، تا ۶ سالگی و امکانات آموزشی و تربیت مربی به صورت نمونه در یک منطقه ایجاد شود.
در بحث پدیده ازدواج اجباری دختران هم با توجه به موارد مطرح شده از طرف حاضران و آسیب شناسی این پدیده که اهم آن به خطر افتادن سلامت دختران، فرزندآوری زودرس و عدم آشنایی مادر و فرزند پروری درست، دور ماندن از تحصیل، عدم سازگاری و وقوع طلاق و . . . است. پیشنهاد شد برای روشن شدن ذهن جامعه دربارۀ این آسیب‌ها و چاره جویی و یافتن راه‌هایی برای بالا بردن سن ازدواج بررسی وضعیت فرهنگی مناطق مختلف و سنت‌های رایج بین اقوام و وضعیت اقتصادی آنها همایش دو روزه ای برگزار شود..
منیر همایونی، مدیر اجرایی کانون توسعۀ فرهنگی کودکان عضو کارگروه حمایتی- هماهنگی است.

 

فرستادن دیدگاه


 • تصادفی از گالری ها

  khor-scan0008-p-c-t khorasan-khorassan-1386-2-086-p-c2 5omin-panjomin-dore-06 5omin-panjomin-dore-12 tarvij-e-elm-01 tarvij-e-elm-02 photo_2016-05-10_10-39-45 photo_2016-05-14_13-01-10 photo_2016-05-14_13-01-54 کتابخانۀ باباریز اعضای کتابخانۀ روستای بفروئیه گفت و گوی آقای یوسفی و خانم همایونی با اعضای کتابخانه، در حیاط
 • تماس با کانون

  کانون توسعه فرهنگی کودکان

  شماره ثبت: ۱۵۳۱۱ با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  تلفن: ۰۲۱۸۸۸۲۷۰۳۵
  فکس: ۰۲۱۸۸۳۴۴۴۶۵

  نشانی پست الکترونیکی: info[at]ccdcir.com

 • کمک به طرح های کانون

  پرداخت از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

  لوگوی زیر را کلیک کنید

  BPMLogo

 • حقوق سایت

  کلیه حقوق این سایت متعلق به کانون توسعه فرهنگی کودکان به شماره ثبت 15311 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع یا پیوند به سایت مجاز است.

  این وب سایت در پایگاه ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسیده است و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.